Mokesčių sumokėjimo garantijos – tai registruoto Lietuvos Respublikoje ūkio subjekto (garanto) raštiškas įsipareigojimas muitinei, kad įsipareigojimai, susiję su prekėms taikoma muitinės procedūra, bus įvykdyti. Garantijos muitinei teikiamos tokiais atvejais:

  • Kai muitinės garantija yra užtikrinamas mokestinių prievolių (susijusių su muitinės administruojamais mokesčiais) įvykdymas;
  • Kai muitinės garantija yra naudojama vežant muitinės prižiūrimas prekes iš vienos muitinės įstaigos į kitą. Taip garantuojamas tranzito procedūros prievolių įvykdymas.

Dažniausiai garantija pateikiama muitinei pareikalavus, kaip banko įstaigos ar draudimo bendrovės laidavimo raštas.  Garantijos gali būti vienkartinės – taikomos vienai procedūrai, bendrosios – viena garantija daugeliui procedūrų arba fiksuoto dydžio – naudojamos tik tam tikrų muitinės procedūrų atveju.

Kliento prašymu galime sumokėti muitus ir vietinius mokesčius muitinės formalumų tvarkymo metu arba, gavus Draudimo kompanijos sutikimą, pateikti reikiamo dydžio garantijas, kad bus įvykdyti skoliniai įsipareigojimai muitinei.

Muito mokestis bei nuo kokios sumos mokamas muitas priklauso nuo konkrečių prekių. Muitų tarifai taip pat priklauso nuo kiekvienos importuojamos šalies atskirai.

Muitinės administruojami importo bei eksporto muitai ir kiti mokesčiai turi būti mokami į Muitinės departamento (įmonės kodas 188656838) surenkamąsias sąskaitas:

1) Nr. LT374010042400369573 „Luminor Bank“, AB, kodas 40100, SWIFT kodas AGBL LT 2X, adresas – Konstitucijos pr. 21A, LT-08130 Vilnius, Lietuva;

2) Nr. LT247300010088955705 AB „Swedbank“ , kodas 73000, SWIFT kodas HABALT22, adresas – Konstitucijos pr. 20A, LT-03502, Vilnius, Lietuva;

3) Nr. LT057230000000120012 UAB „Medicinos bankas“, kodas 72300, SWIFT kodas MDBALT22, adresas – Pamėnkalnio g. 40, LT-01114, Vilnius, Lietuva.

Pildome TIR Carnet knygeles. TIR Carnet  – tai muitinės tranzito dokumentas. Jis naudojamas kelių transporte ir yra muitų ir mokesčių sumokėjimo tarptautinė garantija. Ši garantinė sistema veikia pagal TIR konvenciją. Važiuojant su TIR Carnet, nereikia pildyti tranzito deklaracijos ir nereikia mokesčių sumokėjimo garanto. TIR knygelė dengia muitų ir mokesčių sumą iki 60.000 EUR. TIR knygelė naudojama daugelyje šalių: Europoje, Rusijoje ir kitose NVS šalyse, Artimuosiuose Rytuose taip pat ir Šiaurės Amerikoje.

TIR knygeles vežėjams išduoda šalių nacionalinės vežėjų asociacijos.

Bet kokie trynimai ar perrašymai TIR knygelėje yra draudžiami, todėl šį dokumentą pildyti reikia ypatingai kruopščiai. Ingstad & Co muitinės tarpininko atstovas gali užpildyti TIR knygelę ir sutvarkyti kitus transporto bei muitinės dokumentus.

Paslaugos kaina priklauso nuo prekių muitinės kodų (HS code) skaičiaus bei bendradarbiavimo sutarties sąlygų.

Susisiekite su mumis: [email protected]


    Įveskite apsaugos kodą
    captcha


    * Šiuos laukus privaloma užpildyti