Krovinius gabename remdamiesi Lietuvos ekspeditorių bendrosiomis ekspedijavimo sąlygomis (LEBES 2015) bei Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija (CMR).  Tarptautinės taisyklės riboja mūsų atsakomybę prieš klientą dėl prekių praradimo ar jų kokybės pablogėjimo ar pažeidimo:

 • gabenant krovinius oro transportu vežėjo atsakomybė apribota 19 SDR / bruto kg (~23 EUR / bruto kg)
 • gabenant krovinius kelių transportu vežėjo atsakomybė apribota 8,33 SDR / bruto kg (~ 10 EUR / bruto kg).
 • gabenant krovinius jūrų transportu vežėjo atsakomybė apribota 2 SDR / bruto kg (~2,5 EUR / bruto kg)  arba 666,67 SDR / konteinerį (~815 EUR / konteinerį).

Vežėjas neatsako už nuostolius kilusius ne dėl vežėjo kaltės, todėl nebus kompensuojami nuostoliai kilę dėl blogos krovinio pakuotės ar klaidingos informacijos.

INGSTAD & CO UAB yra papildomai apdraudusi savo atsakomybę ekspeditorių draudimu. Bendra apdrausta visų pretenzijų per metus suma – 600.000 EUR, apdrausta vienos pretenzijos vertė – 300.000 EUR, tačiau atsakomybė prieš klientą yra apribota anksčiau išvardintais dydžiais.

Jei krovinio vertė yra žymiai didesnė nei vežėjo atsakomybė, rekomenduojame klientams apdrausti krovinį nuo visų rizikų papildomu draudimu. Tiesiog informuokite mus, ir mes sutvarkysime visas papildomo draudimo procedūras.  Tai ypatingai aktualu gabenant brangius ar padidintos rizikos krovinius:  įrengimai, televizoriai, mobilūs telefonai, buitinė technika, elektronika, brangūs vaistai, alkoholiniai gėrimai, tabako gaminiai, meno kūriniai, drabužiai, avalynė. Apdraudus krovinį papildomu draudimu, draudiminė apsauga galioja visai krovinio vertei, nepriklausomai nuo krovinio svorio. Klientų pageidavimu operatyviai galime paskaičiuoti draudimo įmoką bei sutvarkome visus papildomo draudimo formalumus.

Siekiant operatyviai ir tiksliai pateikti papildomo draudimo įmokos kainą, mums reikalinga sekanti informacija:

 • Tiksli pakrovimo ir iškrovimo vieta
 • Krovinio kiekis ir svoris
 • Krovinio tipas
 • Krovinio vertė

Vežant brangius ar padidintos rizikos krovinius rekomenduojame dėžes ar paletes apvynioti juoda plėvele, puspriekabes ar sunkvežimius užplombuoti, naudoti vilkikus su GPS sekimo įranga. Vežant  įrengimus ypatingą dėmesį skirti tinkamam krovinio tvirtinimui transporto priemonėje.

Susisiekite su mumis: [email protected]


  Įveskite apsaugos kodą
  captcha


  * Šiuos laukus privaloma užpildyti